close
 

Jedná se o dům pro manželé, s dospělými dětmi, kteří si pro bydlení vybrali centrum města Příbrami a za tímto účelem si koupili polovinu řadového dvojdomu z 20. let. Dům se nachází v klidné lokalitě v památkové zóny. Po prvotních úvahách jsme spolu dospěli k závěru, že nejlepším řešením jejich zadání bude dům zbourat, a to pro jeho nevyhovující technický stav a provozní podmínky, a na jeho místě postavit dům nový.
Koncepcí nově plánovaného domu bylo moderní pojetí splňující veškeré nároky na současné bydlení a zároveň zachování toho, co v dané lokalitě považujeme za cenné, např. charakteristická rytmicky se opakující průčelí staveb. Náš razantní přístup nám dovolil odsunout provozní zázemí (např. garáž) za toto průčelí, což nemohli zvolit sousedé, kteří se nerozhodli původní dům zbourat, ale rekonstruovat. Za průčelí jsme spirálovitě vyskládali obytné místnosti domu, a to od veřejné části (vstup, v dalším podlaží obývací pokoj, ve 3. podlaží obytná kuchyně s jídelnou propojenou s terasou) až k ryze soukromé (ve 4.NP ložnice majitelů se zázemím).
Konstrukční systém byl zvolen tradiční vyzděný s železobetonovými stropy, probarvenou béžovou omítkou kombinovanou s přírodním dřevem a bílým božanovským pískovcem.
 

 

Rodinný dům, Příbram I.

popis: zobrazit popis
projekt: 2006-2010
adresa: Smetanova
investor: Soukromá osoba
autor: David Chmelař, David Nývlt
 
 
01
 
02
 
03
 
04