close
 

Restaurace se nachází v budově Městského úřadu Hronov. Budova radnice postavená a projektovaná prvorepublikovým starostou Hronova Bohumilem Šustrem již od počátků své existence v sobě zahrnovala jako nepostradatelnou součást restauraci, umístěnou v přízemí budovy okny orientovanou do náměstí. Původně reprezentativní restaurace Hronova od své významné rekonstrukce v sedmdesátých letech postupně ztrácela na svém významu a upadala v kvalitě služeb a čistotě prostor. Po posledním provozovateli zůstala restaurace vybydlená a čekala několik let na své obnovení.

Rekonstrukce interiéru restaurace a kavárny Radnice proběhla v průběhu dokončovacích prací rekonstrukce Náměstí Čs.a.. Obnova restaurace je dalším krokem v postupné revitalizaci centra města a majetku města Hronov.

Rekonstrukcí prošla reprezentativní část, provozní a sociální zázemí restaurace a kavárny zahrnující opravu technologických rozvodů a povrchů celého interiéru. Nedílnou součástí úprav byla výměna rozměrných ocelových okenních a dveřních výplní ze sedmdesátých let za dřevěná bíle lakovaná okna a dveře. Budova tím získala svůj původní vzhled.

Dispozice doznala jen drobných kosmetických změn. Zásadní úpravou prošlo pouze sociální zařízení.

Největší proměnou prošly reprezentativní prostory – osvětlení, barevnost výmalby, vestavný a sedací nábytek. Prostor je rozčleněn rozdílnou barvou maleb stěn i stropů dle funkčního využití. Kavárna je olivově zelená, restaurační část petrolejově modrá, rudým sklem je zvýrazněna stěna za barem. Sociální zařízení a chodby jsou vymalovány šedě v barvě dlažby.

Naopak spojujícím prvkem interiéru je oranžová barva přírodního linolea na podlaze, keramických obkladů stěn sociálního zařízení a polstrovaní na vestavných lavicích. Stejně tak spojuje prostory tmavě hnědá barva přírodní dřevěné dýhy Wenge a lamina obkladů stěn, stolů, baru i sedacího nábytku. V zádveřích je celoplošně použit čistící koberec z rákosu. Dalším jednotícím prvkem interiéru jsou stoly a podobné podnože sedacího nábytku. Kontrastem v tmavých barevných interiérech vynikají bílá osvětlovací tělesa.

Atmosféru dokresluje nepřímé nasvětlení LED diodovými pásy ukrytými v nikách v SDK podhledu, v barovém pultu, a v průběžných lavicích. Průhledné barové židle světlo odrážejí a zároveň část propouštějí na zem.

Při přípravě stavebních úprav jsme souběžně spolupracovali i na novém vizuálním stylu restaurace Radnice (logo, webové stránky, reklamní panely, nádobí, prostírání)

Nyní spolupracujeme na dokončení rekonstrukce vinárny v suterénu budovy. Příští rok bude otevřena venkovní terasa na dřevěném pódiu. Její součástí je i nová výsadba extenzivní zeleně použité i na náměstí.
 

 

Restaurace, kavárna, a vinárna Radnice

popis: zobrazit popis
realizace: 2009-2009
projekt: 2008-2009
adresa: Náměstí Čs.a. 5
investor: Město Hronov
autor: David Chmelař, David Nývlt
 
 
01
 
02
 
03
 
04
 
05
 
06
 
07
 
08
 
09
 
10
 
11